novivoskovkyNabídku českých voskovaných korálků a také voskových perlí dovozových doplňujeme. Imitace perlí ve variantách: kuličky i tvarované voskované perle - lucerničky, slzy, vlnky,  válečky v mnoha velikostech a barvách, s hladkým či dekorativním vroubkovaným povrchem.

Voskované perle

Voskové perle nebo také voskovky jsou korálky imitující pravé mořské perly. Skleněné korálky jsou na povrchu potažené speciální vrstvou, která vypadá jako perleť. Tento povrch je odolný na oděr při běžném nošení, ale je náchylný na poškrábání při silnějším tlaku.

odkaz: Aktuální nabídka voskových perliček v eshopu

Sice se těmto korálkům říká voskové perličky či voskované, povoskované korálky. Nicméně korálek je většinou skleněný (někdy plastový) a na povrchu je namočený do chemické směsi. Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že se v horku "voskový" korálek rozteče či deformuje.

Původně však byly vyráběné jako foukané skleněné perle, do kterých se vlilo stříbro. Protože byl takový korálek křehký, vylil se voskem, aby byl pevnější a odolnější. Proto vznikl termín "voskovky".

Nynější voskovky jsou vyráběné úplně jinou technologií - celoskleněné korálky jsou na povrchu smáčeny v chemické emulzi. Klasický vosk v korálkách ani na korálcích nenajdete :-)